Wonen Onder Water-challenge


Wonen onder water. Het is zo vanzelfsprekend dat we er bijna niet meer bij stilstaan. Maar hoe is het eigenlijk mogelijk dat we wonen onder zeeniveau? En wat betekent dit als het klimaat verandert? Ontdek het met de WOW-challenge!

Klimaat en waterbeheer

‘WOW’ staat voor ‘ik Woon Onder Water’. In korte, uitdagende opdrachten ervaren leerlingen wat het betekent om te wonen onder zeeniveau en hoe we daar nu en in de toekomst mee omgaan.

Tijdens het spel werken leerlingen 45 minuten lang samen om het water in polders en gemeenten zoals Delft, Den Haag en Maassluis op peil te houden. Ze beantwoorden vragen en voeren opdrachten uit over onder andere wateroverlast, ruimtelijke inrichting en afvalwater. Leren gebeurt spelenderwijs.

De WOW-challenge op school inzetten

Je kunt het spel zelf ophalen en inzetten tijdens een les. Er is een lesbrief beschikbaar die je daarbij helpt. Wil je liever dat een gastdocent van Delfland het spel meeneemt en begeleidt? Dat kan ook!

Interesse?

Stuur een mail naar: [email protected]. Vermeld je contactgegevens en de gewenste datum. Binnen twee werkdagen nemen we (telefonisch) contact op om een afspraak te maken.

Download:

De lesbrief van de WOW-challenge (pdf, 370 kB)


WOW-Challenge

Voor wie? Voortgezet onderwijs - onderbouw

Wat is het? Een interactieve game waarin leerlingen kennismaken met het werk van een waterschap. In teams bedenken zij oplossingen voor wonen en leven in een gebied dat steeds meer te maken krijgt met klimaatverandering.

Wat leren leerlingen? Leerlingen ontdekken welke gevolgen klimaatverandering heeft voor hun eigen omgeving. Ze bedenken oplossingen, wegen verschillende belangen af en onderbouwen hun keuzes. Samenwerken en strategisch nadenken staan centraal.

Vijf redenen om de WOW-challenge in te zetten:

  1. Sluit aan op het curriculum
  2. Past binnen één les
  3. Stimuleert samenwerken en strategisch denken
  4. Actief, interactief en leuk
  5. Gratis beschikbaar