Vraag en antwoord index
Om de natuur in het water te verbeteren, legt het Hoogheemraadschap een nieuwe natte ecologische zones (NEZ’en) aan. Hierdoor ontstaat een aantrekkelijk leefgebied voor planten, vissen, amfibieën en andere dieren.
In het nieuwe ontwerp worden o.a. de volgende onderdelen aangelegd:
- A. Toegang vanaf de Watersportweg
Er wordt een in- en uitrit aangelegd vanaf de Watersportweg. Via deze route kunnen onderhoudsvoertuigen de ecologische zone bereiken voor beheer en onderhoud. - B. Onderhoudspad
Naar en langs de ecologische zone komt een onderhoudspad van ongeveer 4 meter breed. Dit pad is nodig zodat onderhoudswerkzaamheden veilig en efficiënt kunnen worden uitgevoerd. - C, D en E. Schiereilanden
Er worden meerdere smalle schiereilanden aangelegd van ongeveer 4 meter breed. Deze komen circa 0,5 meter boven het waterpeil te liggen en vormen een waardevolle toevoeging aan de natuur in het gebied.
De schiereilanden krijgen flauwe oevers, zowel boven als onder water. Deze oevers worden beplant met verschillende soorten waterplanten. Dat is goed voor de waterkwaliteit en zorgt voor een fijne leefomgeving voor vissen, insecten, amfibieën en andere dieren.

Nadat de flauwe oevers zijn ingeplant, plaatsen we tijdelijke vraatbescherming. Deze bescherming voorkomt dat jonge planten worden opgegeten of beschadigd door bijvoorbeeld ganzen en karpers. Zo krijgen de planten de tijd om goed te groeien en sterk genoeg te worden. Zodra de beplanting voldoende is ontwikkeld, kan de vraatbescherming weer worden verwijderd. De vraatbescherming zal maximaal 3 seizoenen aanwezig zijn.

De werkzaamheden worden uitgevoerd met elektrisch materieel. Hierdoor verwachten wij aanzienlijk minder geluidsoverlast dan bij traditioneel materieel op brandstof.
Hoewel enige geluidshinder niet volledig kan worden voorkomen, proberen wij de overlast voor de omgeving zoveel mogelijk te beperken.
Ja. Wandel-, fiets- en vaarroutes blijven tijdens de werkzaamheden toegankelijk.
Wel worden tijdelijk twee in- en uitritten gebruikt voor werkverkeer. Om de veiligheid van weggebruikers te waarborgen worden verkeersmaatregelen genomen, zoals waarschuwingsborden en duidelijke aanwijzingen op locatie.
Ja. De werkzaamheden vinden voornamelijk plaats in het water. Daarom wordt er gebruikgemaakt van werkmaterieel dat vanaf het water kan werken.
Ja. Tijdens de werkzaamheden worden grond en bouwmaterialen tijdelijk opgeslagen op een daarvoor ingerichte locatie in de directe omgeving van het projectgebied.

De opslaglocatie wordt zo ingericht dat overlast voor de omgeving zoveel mogelijk wordt beperkt.
Mogelijk zijn op bepaalde momenten tijdelijke verkeersmaatregelen nodig om de werkzaamheden veilig uit te kunnen voeren. Als parkeerplaatsen tijdelijk niet beschikbaar zijn of als een weg gedeeltelijk wordt afgezet, informeren wij omwonenden hierover vooraf.